Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Silvestrovský ve─Źer v┬áBardejovsk├Żch Kúpe─żoch má u┼ż svoju hviezdu - Bo┼żanku. Bude hos┼ąom silvestrovského programu, ktor├Ż od┼ítartuje 31.decembra o┬á19.00 hod. a┬ájeho s├║─Źas┼ąou bude moder├ítor, ┼żiv├í hudba, kult├║rny program, sl├ívnostn├í ve─Źera, f─ża┼ía vína a┬ásektu na 2 osoby, miner├ílka, tepl├Ż a studen├Ż bufet, oh┼łostroj, dar─Źek. K┬átomu v┼íetk├ęmu je pribalen├Ż bal├ş─Źek proced├║r (pod─ża po─Źtu noc├ş) str├íven├Żch na z├íver roka v┬ániektorom z┬ánajlep┼í├şch hotelov akciovej spolo─Źnosti Bardejovsk├ę k├║pele. K┬ádispoz├şcii je luxusn├Ż ┼ítvorhviezdi─Źkov├Ż kongresov├Ż hotel Alexander, rekon┼ítruovan├ę izby k├║pe─żn├ęho hotela s┬áwellness Ozón, ─Źi secesn├í atmosf├ęra historickej Ast├│rie. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Po─Źas októbra a novembra 2019 prebehne v┬áBardejovských Kúpe─żoch a┬áokolí revitalizácia┬á┬án├íu─Źného chodn├şka ─îierna Ml├íka. Projekt m├í n├ízov Obnova turistickej infra┼ítruktúry v regióne ┼áari┼í Bardejov a okolie - náu─Źný chodník┬á ─îierna Ml├íka - Bardejovské K├║pele. Akciu realizuje a┬áfinancuje KOCR SEVEROVÝCHOD PRE┼áOV┬á v spolupr├íci s OOCR ┼áARI┼á BARDEJOV. Informuje o┬átom riadite─ż Oblastnej organiz├ície cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

Viete ─Źo majú spolo─Źného spracovanie ┼żelezn├ęho ┼írotu v ┼ŻP EKO QELET, Hliník nad Hronom na Slovensku, sie┼ą hypermarketov Tesco v┬áMa─Ćarsku, farmaceutická klinika v┬áK├íthm├índ├║ v┬áNep├íle a odso─żovacia stanica v┬áOm├íne? V┼íade tam ohrievaj├║ vodu ploch├ę slne─Źn├ę kolektory z┬áprodukcie najvä─Ź┼íieho slovensk├ęho výrobcu slne─Źn├Żch kolektorov, firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o.Informuje o┬átom riadite─ż tejto firmy Alfr├ęd Gottas.

V┬ád┼łoch 25. a┼ż 27.septembra 2019 sa konala v hoteli SOREA MÁJ v nádhernom prostredí J├ínskej doliny konferencia CHÉMIA 2019. Jej organiz├ítormi sú┬áZväz chemického a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR┬áspolu so spolupracujúcimi organizáciami a odbornými garantmi. Hlavn├Żmi témami tohtoro─Źn├ęho 14.ro─Źníka boli Responsible Care (zodpovedn├í starostlivos┼ą), environment├ílna a┬áchemick├í legislat├şva.┬áKonferencia vytvára priestor na stretnutie z├ístupcov výrobcov, dovozcov, distribútorov a pou┼żívate─żov chemick├Żch l├ítok a priemyseln├Żch zväzov. V s├║vislosti s prebiehaj├║cimi zmenami v chemickej legislat├şve v EÚ poskytne priestor┬á┬á┬ána výmenu skúseností s implementáciou environment├ílnej a chemickej legislat├şvy do praxe. Informuje o┬átom Ing. Silvia Surov├í, gener├ílna sekret├írka ZCHFP SR.

V sobotu 6.októbra 2019 sa bude kona┼ą v┬áBardejovských kúpe─żoch v K├║pe─żnej kolonáde 5.ro─Źník HORNO┼áARI┼áSKÉHO VÍNNEHO FESTIVALU. Jeho s├║─Źas┼ąou s├║ bohaté sprievodn├ę akcie a kult├║rny program so za─Źiatkom o 14.00 hod. O┬áz├íbavu sa postaraj├║ folkl├│rne s├║bory Ha┼żl├şn─Źanka a Barto┼íofske dziv─Źata a┬áparopci, mati─Źn├Ż klub Heligonk├írov z┬áBardejova, na p├ş┼í┼ąalku a┬átrombitu zahr├í Jaroslav Sloboda a┬ávyst├║pi aj skupina ┼áans├│n s┬ápies┼łami z┬áreperto├íru Edith Piaf. Nebude ch├Żba┼ą o┬á19.00 hod. ani sabr├í┼ż - exhib├şcia v┬ásekan├ş sektov a┬áo 20.00 hod tombola.Informuje o┬átom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Kongresový hotel Alexander, ktor├Ż je najluxusnej┼íím zariaden├şm Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., pripravil pre host├ş, v┬áobdob├ş od┬á13.10.2019┬ádo 22.12.2019,┬áatrakt├şvne z─żavnené jesenn├ę pobyty. Na v├Żber s├║ pred─║┼żen├ę v├şkendov├ę pobyty, alebo cenovo e┼íte v├Żhodnej┼íie pobyty po─Źas t├Ż┼żd┼ła. Cena zah┼Ľ┼ła┬á┬áubytovanie v┬ádvojlô┼żkovej izbe exclusive, pln├║ penziu - stravu formou bufetov v┬áhoteli Alexander, vybran├ę proced├║ry, neobmedzen├Ż vstup do Wellness Spa v┬áhoteli Ozón (baz├ęny + sauny) a neobmedzen├Ż vstup do hotelov├ęho Wellness v┬áhoteli Alexander. V predaji s├║ aj zv├Żhodnen├ę Viano─Źn├ę pobyty.┬áInformuje o tom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Na vzniku mnohých chorôb sa podie─ża nedostatok minerálov a┬ástopov├Żch prvkov. Ich prirodzen├Żm zdrojom je potrava, ale niekedy je nutné ich dod├íva┼ą v potravinov├Żch doplnkoch. Jedn├Żm z najlep┼íích prirodzen├Żch zdrojov miner├ílov a┬ástopov├Żch prvkov je svetozn├íma miner├ílka Vincentka. U┼ż mal├ę mno┼żstvo tejto miner├ílky dod├í telu potrebn├ę l├ítky. Vincentka obsahuje ióny sod├şka, drasl├şka, v├ípnika, l├ştia, hor─Ź├şka, flu├│ru, chl├│ru, j├│du, ale aj biog├ęnne prvky, ak├Żmi sú l├ştium, rub├şdium, c├ęzium, me─Ć, zinok, van├íd, chr├│m, kobalt. Informuje o tom riadite─ż spolo─Źnosti Vincentka, a. s., Jan ┼áum┼íal.

Ak sa chystáte do Bardejova, Bardejovských Kúpe─żov, ─Źi do Svidníka┬á┬áa┬áDuklu, tak na severovýchode Slovenska nájdete mno┼żstvo zariadení, kde sa d├í dobre odd├Żchnu┼ą pri dobrom obede, k├ívi─Źke, kol├í─Źiku. Vä─Ź┼íina zariaden├ş ponúka pohodové exteri├ęrov├ę i┬áinteri├ęrov├ę posedenie v┬áhistorickom r├ímci, alebo ┼ít├Żlov├ę ─Źi modern├ę stolovanie. Ka┼żd├Ż si mô┼że vybra┼ą pod─ża svojej chuti, preto┼że ceny gastronomick├Żch slu┼żieb┬á┬ású ─Ćaleko ni┼ż┼íie ako v┬áBratislave, alebo┬á┬ávo Vysokých Tatrách. Vychutnajte si aj vy pestrú ponuku ┼ípecialít v re┼ítaur├íci├ích, pr├şjemné posedenia v┬ákaviar┼łach, alebo z├íbavu s de┼ąmi v┬ániektorej z cukr├írn├ş, ─Źi┬á┬ázmrzlinární.

Najlep┼íím miestom na umiestnenie slne─Źných kolektorov je strecha a┬áplat├ş zásada, ┼że potrubn├í trasa by mala by┼ą ─Źo najkrat┼íia a┬ánajmenej ─Źlenit├í. Nie v┼żdy sa v┼íak tieto odporú─Źania daj├║ dodr┼ża┼ą. Hlavne vtedy, ak m├íte dom s┬á─Źlenitou strechou, nevhodne orientovan├Ż vo─Źi svetov├Żm stran├ím, alebo z┬áiného dôvodu nie je umiestnenie kolektorov jednoduch├ę a┬ájednozna─Źn├ę.

Chemický a farmaceutick├Ż priemysel v┬áSR zaznamenal za prv├Ż polrok 2019 pokles tr┼żieb v porovnaní s rovnak├Żm obdob├şm roku 2018 o┬á2,5%. Celkové tr┼żby za sledovan├ę obdobie dosiahli 4,986 miliardy EUR. Najv├Żraznej┼íie klesli tr┼żby v odvetv├ş v├Żroby umel├Żch vlákien (-13,2%). N├írast tr┼żieb zaznamenalo len odvetvie v├Żroby mydiel, prac├şch, ─Źistiacich, parfumovan├Żch prostriedkov o 0,7%. V rafin├ęrskom odvetv├ş klesli tr┼żby medziro─Źne o 62 miliónov eur (-3%). Informuje o┬átom Ing. Roman Karlub├şk, MBA, prezident Zväzu chemick├ęho a farmaceutick├ęho priemyslu (ZCHFP) SR.

Kongresový hotel Alexander, ktor├Ż je najluxusnej┼íím zariaden├şm Bardejovsk├Żch kúpe─żov, a.s., pripravil pre host├ş, v┬áobdob├ş od┬á13.10.2019┬ádo 22.12.2019,┬áatrakt├şvne z─żavnené jesenn├ę pobyty. Na v├Żber s├║ pred─║┼żen├ę v├şkendov├ę pobyty, alebo cenovo e┼íte v├Żhodnej┼íie pobyty po─Źas t├Ż┼żd┼ła. Cena zah┼Ľ┼ła┬á┬áubytovanie v┬ádvojlô┼żkovej izbe exclusive, pln├║ penziu - stravu formou bufetov v┬áhoteli Alexander, vybran├ę proced├║ry, neobmedzen├Ż vstup do Wellness Spa v┬áhoteli Ozón (baz├ęny a sauny) a neobmedzen├Ż vstup do hotelov├ęho Wellness v┬áhoteli Alexander. V predaji s├║ aj zv├Żhodnen├ę Viano─Źn├ę pobyty.┬áInformuje o tom ekonomicko-obchodná riadite─żka Bardejovských kúpe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Po dlhých tepl├Żch a┬áslne─Źn├Żch d┼łoch sa k┬áslovu hlási jese┼ł. ─îas, ke─Ć za─Źne opad├íva┼ą prvé ohniv├ę lístie a┬ávetvi─Źky stromov posp├íjajú pavu─Źinov├ę nite babieho leta, je ten najide├ílnej┼í├ş na dlh├ę prech├ídzky pr├şrodou, na─Źerpanie nov├Żch s├şl, na vychutnanie si pravej jesennej atmosf├ęry a┬árelaxu. A┬áke─Ć┼że je jese┼ł zna─Źne spojen├í s┬ápr├şrodou, kde si ju mo┼żno lep┼íie vychutna┼ą, ako v┬ánajkraj┼í├şch pr├şrodn├Żch lokalit├ích Slovenska? Spi┼í, Vysok├ę Tatry, N├şzke Tatry, Bratislava a┬áhotelov├í spolo─Źnos┼ą SOREA na v├ís aj tento rok ─Źakaj├║ s┬á bohatou ponukou v├Żhodn├Żch produktov├Żch bal├ş─Źkov a┬áslu┼żieb, ktor├ę sa v├ím postaraj├║ o┬átie najkraj┼íie jesenn├ę z├í┼żitky pln├ę oddychu. ┼áirok├║ ponuku spolo─Źnosti SOREA, s. r. o., Bratislava pribli┼żuje jej obchodno-marketingov├í riadite─żka Be├íta Tör├Âkov├í.

 


Alergici nepriaznivo reagujúci na pele mávaj├║ koncom leta a za─Źiatkom jesene druhé naj┼ąa┼ż┼íie obdobie. Kým na jar ved├║ alergick├ę reakcie na pele v┼Ľby, brezy a┬ájel┼íe, koncom leta a za─Źiatkom jesene je dominantn├Żm a najsilnej┼íím alerg├ęnom inv├ízna┬áambrózia. Naj─Źastej┼íie sa k nej pridru┼żuje aj palina a┬áv┬áur─Źitom obdob├ş aj pele tr├ív z┬á─Źe─żade lipnicovit├Żch a┬áp┼Ľh─żavy. Na jese┼ł dosahuj├║┬á┬á┬ávysoké koncentrácie aj spóry húb (plesní). Po─Źas slne─Źných ─Źi vetern├Żch dn├ş bez zr├í┼żok denn├ę koncentr├ície pe─żu rast├║, naopak b├║rkov├í ─Źinnos┼ą ich lok├ílne zni┼żuje. Alergici by sa mali lie─Źi┼ą pod dozorom alergol├│ga, ale na ├║─żavu od upchat├ęho nosa a┬áspriechodnenie d├Żchania im najlep┼íie posl├║┼żi svetozn├íma miner├ílka Vincentka. K┬átomu sl├║┼żi sprej Vincentka, pomocou ktor├ęho si posta─Ź├ş si do ka┼żdej nosnej dierky vstrekn├║┼ą nieko─żko kvapiek Vincentky.

Opä┼ą neuverite─żných 100% zákazníkov vyjadrilo spokojnos┼ą s┬áv├Żrobkami popredného slovensk├ęho v├Żrobcu dreven├Żch a┬ádrevohlin├şkov├Żch okien spolo─Źnosti Makrowin, s. r .o., Detva. V┬átradi─Źnom dotazn├şku, ktor├Ż firma rozoslala v┼íetk├Żm z├íkazn├şkom, ktor├ş si v┬ároku 2018 zakúpili jej v├Żrobky, bolo ve─żmi spokojn├Żch 72% a┬áspokojn├Żch 28% respondentov. ┼Żiaden spotrebite─ż nevyjadril nespokojnos┼ą. Úspe┼ínos┼ą n├ívratnosti dotazn├şkov bola 53%.┬áInformoval o┬átom Du┼ían Majer, riadite─ż Makrowinu.

Máte penzión, men┼íí hotel, alebo ste starosta s┬áúradom, ─Źi ┼íkolou a┬áplat├şte nehor├ízne ├║─Źty za k├║renie? Vyu┼żite akciov├║ ponuku firmy TECH CONTROLLERS na 20% garantované ├║spory. In┼ítal├íciou elektrických pohonov na radi├ítorov├ę termostaty dosiahnete to, ┼że nebudete miestnosti prekurova┼ą. Z├írove┼ł si v┬áka┼żdej z nich nastav├şte teplotu vykurovania pod─ża ─Źasu jej obsadenia. To v┼íetko mô┼żete dia─żkovo meni┼ą mobilom, alebo na centr├ílnom paneli. Pri otvorenom okne sa sn├şma─Źe postaraj├║ o┬áto, aby sa v┬átom ─Źase nek├║rilo. A to v┼íetko bez sekania v sten├ích, ┼ąahania k├íblov, ─Źisto a po─Źas prev├ídzky za p├ír hod├şn. Elektrick├ę pohony radi├ítorov pracuj├║ na bat├ęrie so ┼żivotnos┼ąou a┼ż 5 rokov. Akcia trv├í do 30. septembra 2019.┬á

4017 Ŕlßnkov (268 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.10 sek˙nd