Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Najluxusnej┼íí ┼ítvorhviezdi─Źkový kongresov├Ż hotel Alexander sa stal za tri roky od svojho otvorenia synonymom kvality ubytovania, wellnes, gastronómie a┬ákongresového turizmu v┬áBardejovsk├Żch kúpe─żoch, a.s. Táto vlajkov├í lo─Ć k├║pe─żov sa te┼í├ş zna─Źn├ęmu z├íujmu bonitnej klientely predov┼íetk├Żm z┬áPre┼íovsk├ęho a┬áKo┼íick├ęho kraja. Priemern├í vy┼ąa┼żenos┼ą hotela sa zvy┼íuje ka┼żd├Ż rok a┬áu┼ż dosiahla ekonomicky zauj├şmav├║ ├║rove┼ł rentalibility. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Takmer ka┼żdý liek a┬áliekov├Ż doplnok má rozdielnu ú─Źinnos┼ą pod─ża toho ako sa u┼żíva. Spr├ívne u┼ż├şvanie ├║─Źinnos┼ą lie─Źiv optimalizuje, nespr├ívne naopak zni┼żuje a┼ż eliminuje. Existuj├║ aj kombin├ície potrav├şn a┬áliekov a doplnkov, ktoré ich ├║─Źinky ne┼żiaduco zosil┼łuj├║. Lie─Źiv├í miner├ílna voda Vincentka je vysoko mineralizovan├í, hypotonick├í a┬ám├í vysok├Ż obsah sod├şka, aj preto jej konzum├ícia podlieha ur─Źit├Żm odpor├║─Źaniam.┬á

Výhodné z─żavnen├ę pobyty sú v┬áBardejovsk├Żch k├║pe─żoch pre samoplatcov v┬áponuke a┼ż do konca marca. Zimná akcia - z─żava vo v├Ż┼íke 10% sa t├Żka pobytov ┼átandard, Senior, Extra, Ozdravn├Ż pobyt, Wellness RELAX, Wellness VITAL, MINI SPA. Okrem toho je do 14.apríla 2019 v┬áponuke aj v├Żhodn├Ż zimn├Ż pobyt v┬áhoteli Alexander. K├║pele dokonca za─Źali pred├íva┼ą aj Ve─żkono─Źn├Ż pobyt, ktor├Ż bude v┬áterm├şne 18. a┼ż 24. apr├şla 2019. Informuje o tom ekonomicko - obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Mimoriadne zaujímavú a┬ámiestami aj dramatick├║ históriu má za sebou miner├ílna voda Vincentka vyvieraj├║ca v┬áLuha─Źoviciach. V┬átomto roku uplynie 350 rokov odvtedy, ─Źo sa objavil p├şsomný dôkaz o┬áblahodarn├Żch ├║─Źinkoch tejto svetozn├ímej miner├ílnej vody. Zasl├║┼żil sa o┬áto ─Źesk├Ż Nemec Jan (Johann)┬áFerdinand Hertod z Todtenfeldu┬á(1645 - 1724). Vincentke, a.s. sa podarilo z├şska┼ą do vlastn├şctva jeden vz├ícny v├Żtla─Źok Hertodovej spr├ívy.

Ju┼żne od Berlína v Brandenburgu, v bezprostrednej bl├şzkosti letiska Schönefeld, bola v roku 2017 otvorená nov├í pobo─Źka spolo─Źnosti Hurricane Factory, ktor├í ponúka z├íkazníkom za┼żi┼ą pocit vo─żného p├ídu a lietania v beztia┼żovom stave. V pr├şpade realiz├ície berl├şnskeho "tunela" v┼íak bola kladen├í ┼ípeci├ílna po┼żiadavka aj na vzh─żad budovy, ─Źoho sa chopila spolo─Źnos┼ą Ruukki a objektu pris├║dila origin├ílny imid┼ż.

U┼ż 5. a┼ż 10. marca sa v priestoroch národného výstaviska Agrokomplex v Nitre uskuto─Źní 29. ro─Źn├şk medzin├írodn├ęho ve─żtrhu n├íbytku, bytov├Żch doplnkov, dizajnu a architektúry, kde bude vystavova┼ą┬á┬áaj najvä─Ź┼íí výrobca a predajca funk─Źn├Żch nábytkov├Żch kovan├ş v Európe┬á - spolo─Źnos┼ą BLUM. V┼íetci z├íujemcovia o praktické rie┼íenia kuch├Ż┼ł sú v├ştan├ş v st├ínku 51 v hale M4, kde bude pripraven├Ż t├şm odborn├şkov ochotn├Ż n├íjs┼ą optim├ílne vyu┼żitie priestoru kuchyne pre ka┼żd├║ dom├ícnos┼ą a to v─Ćaka syst├ęmu modern├Żch z├ívesov, v├Żklopov a v├Żsuvov.

Najluxusnej┼íí ┼ítvorhviezdi─Źkový kongresov├Ż hotel Alexander sa stal za tri roky od svojho otvorenia synonymom kvality ubytovania, wellnes, gastronómie a┬ákongresového turizmu v┬áBardejovsk├Żch kúpe─żoch, a.s. Táto vlajkov├í lo─Ć k├║pe─żov sa te┼í├ş zna─Źn├ęmu z├íujmu bonitnej klientely predov┼íetk├Żm z┬áPre┼íovsk├ęho a┬áKo┼íick├ęho kraja. Priemern├í vy┼ąa┼żenos┼ą hotela sa zvy┼íuje ka┼żd├Ż rok a┬áu┼ż dosiahla ekonomicky zauj├şmav├║ ├║rove┼ł rentalibility. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s., Tamara ┼áatankov├í.

Záujemcovia o┬áobnovite─żné zdroje energie (OZE) si budú môc┼ą vybra┼ą zo ┼íirokej ponuky r├┤znych zariadení, ktor├ę si m├┤┼żu necha┼ą nain┼ítalova┼ą so ┼ít├ítnou podporou i┬ábez nej. Na 20. ro─Źn├şku medzin├írodn├ęho odborn├ęho ve─żtrhu vykurovania, vetrania, klimatiza─Źnej, meracej, regula─Źnej, sanit├írnej a ekologickej techniky Aquatherm Nitra, v d┼łoch od 5. do 8. febru├íra 2019 v are├íli výstaviska AGROKOMPLEX Nitra, bude vystavova┼ą aj najvä─Ź┼í├ş slovensk├Ż v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR, ┼Żiar, s.r.o.

Medzi najlep┼íími v┬ácestovnom ruchu Pre┼íovského kraja za minulý rok zabodovali aj zariadenia a┬áosobnosti z Oblastnej organizácie cestovn├ęho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á -Bardejov. 5. ro─Źn├şk ankety Najlep┼í├ş v┬ácestovnom ruchu Pre┼íovsk├ęho kraja za rok 2018 vyhl├ísila Krajsk├í organiz├ícia cestovn├ęho ruchu Severov├Żchod Slovenska┬á a online hlasovanie prebiehalo┬áod┬á14.┬ádecembra 2018┬ádo 13.┬ájanu├íra 2019.V┬áankete sa Dukla Destination Svidn├şk umiestnila na 2.mieste v┬ákategórii NAJ informa─Źn├ę zariadenie, s┬ápo─Źtom hlasov 1300. Predbehli ho iba v├ş┼ąazn├ę tatransk├ę informa─Źn├ę kancel├írie Star├Ż Smokovec a┬áTatransk├í Lomnica s┬á1612 hlasmi.

Najpredávanej┼íím slne─Źným kolektorom na Slovensku je s┬áve─żk├Żm n├ískokom ploch├Ż slne─Źn├Ż kolektor TS 300, ktor├Ż bez prest├ívky vyr├íba cca 25 rokov THERMO|SOLAR, ┼Żiar, s.r.o. Len od roku 2004 sa ho predalo doma i┬ávo svete viac ako 150 000 kusov a┬áspolu s┬ájeho predchodcami sa celkov├Ż odhad predan├Żch kolektorov tohto typu odhaduje na 250┬á000 kusov.┬áTS 300 má mimoriadne dlhú ┼żivotnos┼ą postaven├║ na sk├║senostiach THERMO|SOLARU z praxe. Výrobky spolo─Źnosti maj├║ praxou overen├║ vy┼íe 40 ro─Źn├║ ┼żivotnos┼ą. Takouto spo─żahlivos┼ąou sa nemô┼że v s├║─Źasnosti prezentova┼ą ┼żiadny európsky v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov. O tom, ┼że spolo─Źnos┼ą THERMO|SOLAR si stojí za kvalitou svojich v├Żrobkov sved─Ź├ş aj fakt, ┼że na nich poskytuje z├íruku 12 rokov. V s├║─Źasnosti ide o najdlh┼íiu z├íruku na slne─Źné kolektory na eur├│pskom trhu.

Región severovýchodného Slovenska je atraktívny pre cestovn├Ż ruch aj v┬ázime. Popri kúpe─żn├Żch a wellness pobytoch a┬áskvostoch hist├│rie s├║ tu aj zauj├şmav├ę, udr┼żiavan├ę i┬áneudr┼żiavan├ę ter├ęny pre be┼żky. Slu┼íná sie┼ą singletrackov pri Bardejove a┬áBardejovsk├Żch k├║pe─żoch je v┬ázime zasne┼żen├í a┬á─Źas┼ą z┬ánich sa men├ş na be┼żk├írske trate. V┬áokol├ş Bardejova je 6 navz├íjom prepojen├Żch cyklotr├ís, s d─║┼żkou takmer 10 km. Tvoria ich 4 lie─Źiv├ę singletracky - Lek├írsky, Napoleon, ─îere┼íenka a┬áHerkules, Kysl├şkov├í cesta Miha─żov - Bardejov, Kysl├şkov├í dr├íha v┬áBardejovsk├Żch K├║pe─żoch. K┬ádispoz├şcii je aj necel├Żch 40 km zna─Źen├Żch turistick├Żch chodn├şkov.

Mô┼że by┼ą 150 ro─Źný dom, z┬ádreven├Żch prvkov, zrekon┼ítruovan├Ż na pasívny ┼ítandard a vybaven├Ż najmodernej┼í├şmi technológiami? M├┤┼że a┬ádokonca sa touto rekon┼ítrukciou m├┤┼że dosta┼ą v┬áUSA aj do finále sú┼ąa┼że pas├şvnych projektov PHIUS v roku 2018, kde z├şskal ─Źestné uznanie v┬ákateg├│rii komer─Źn├Żch projektov. Úspe┼ín├║ stavbu zrealizovali River Architects na Main Street v Cold Spring v┬áNY. K┬á├║spechu rekon┼ítruovanej stavby prispel aj popredn├Ż slovensk├Ż v├Żrobca dreven├Żch a┬ádrevohlin├şkov├Żch okien Makrowin, s. r. o., Detva, ktor├Ż na dom dodal dreven├ę okn├í (imit├ícia gilot├şnov├Żch okien), vchodov├ę dvere a aj inteligentn├ę ovl├ídanie dom├ícnosti TapHome.

Lie─Źivá voda vyvierajúca v┬áBardejovských K├║pe─żoch nem├í na Slovensku obdobu. V┬áskuto─Źnosti nejde o┬ájednu vodu, ale rovno o┬ávôd desa┼ą. Ka┼żd├í z┬ánich m├í ┼ípecifické zlo┼żenie a pom├íha na in├Ż okruh chor├┤b ako ostatn├ę. Vo svete sa v┼íak n├íjdu miner├ílne vody podobn├ęho zlo┼żenia. Azda najsl├ívnej┼íie s├║ v┬ázn├ímom franc├║zskom k├║pe─żnom meste Vichy. O┬ánie─Źo bli┼ż┼íie s├║ Luha─Źovice s┬áich svetozn├ímou ┬áminerálkou Vincentkou. Pr├íve Vincentka a┬á─Ćal┼íie luha─Źovické vody sa podobajú na bardejovsk├ę vody a┬ápou┼żívaj├║ sa aj na lie─Źbu podobných nemoc├ş. Informuje o┬átom ekonomicko-obchodn├í riadite─żka Bardejovsk├Żch k├║pe─żov, a.s. Tamara ┼áatankov├í.

Najvä─Ź┼íiemu európskemu nezávislému výrobcovi slne─Źn├Żch kolektorov, firme┬á┬áTHERMO|SOLAR ┼Żiar, sa tento rok podarilo dosta┼ą svoje výrobky do krajiny, ktorá nie je na ka┼żdodennom zozname odberate─żov. Afganistan sa tak pridal k┬áexotick├Żm krajin├ím ako Nep├íl, Botswana, Om├ín, Maroko a┬á─Ćal┼íie, kde sol├írne systémy zo ┼Żiaru nad Hronom spo─żahlivo pracujú cel├ę roky. Informoval o┬átom J├ín Tom─Źiak technick├Ż pracovník┬áTHERMO|SOLARU.

V t─Ťchto dnech ukon─Źili obnovu drobné turistick├ę infrastruktury v areálu rekrea─Źního jez├şrka v Bardejovských l├ízn├şch. Celkov├ę n├íklady na obnovu a rekonstrukci ve v├Ż┼íi 13 257 ? financovala Krajsk├í organizace cestovn├şho ruchu (KOCR) Severov├Żchod Slovenska a iniciovala a spolupracovala na realizaci oblastn├ş organizace cestovn├şho ruchu (OOCR) ┼áARI┼á - Bardejov, kter├í by m─Ťla doplnit i aktu├íln├ş turistick├ę mapy. V r├ímci obnovy, kterou realizovala firma Raspol - RB, s.r.o., are├íl obohatili o d┼Öev─Ťn├Ż m┼»stek se z├íbradl├şm, doplnili v n─Ťm lavi─Źky, stoly, odpadkov├ę ko┼íe, sm─Ťrov├ę tabule, ohni┼ít─Ť a obnovili d┼Öev─Ťn├ę alt├ínky. Informoval o tom ┼Öeditel OOCR ┼áARI┼á- Bardejov Radom├şr Jan─Źo┼íek.

3979 Ŕlßnkov (266 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 4 | 5 | 6 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.50 sek˙nd